Jak vyčistit akvárium

ryby

Čištění váš akvária je nejlépe zpracován, jako je úklid svého domu, budou pravidelná zasedání pomůže udržet práci zvládnout. Některé bakterie je dobrá, takže plný čištění vašeho tanku může být příliš tvrdý pro vaše ryby a mohla by vést k šoku. Asi dvakrát za měsíc plán relace čištění, kde si odebrat pouze asi 10 do 25% vody v nádrži. To vám pomůže, aby se vaše ryby šťastná a váš tank vypadal co nejlépe.

Krok 1: Nechejte si zařízení připraveno. Používejte vybavení speciálně pro péči o ryby, předměty pro domácnost nebo čisticí prostředky mohou obsahovat chemické látky, které jsou škodlivé pro ryby.

Budete potřebovat:

Násoska
Bucket pro nasátí vody
Dočasným domovem pro ryby
Řasy škrabka nebo čištění houba
Ryby net

Krok 2: Vyplňte vaší rybí dočasný domov s vodou z nádrže. Pokud vaše ryby je známo, že skok ve svém zásobníku, ujistěte se, že použití dočasné nádrž s víkem.

Krok 3: Odstraňte všechny elektrické prvky, a vaše dekorace. Další nabrat své ryby jemně pomocí sítě a umístit je bezpečně v jejich dočasném nádrži.

Krok 4: Pokud se řasy po stranách vašeho tanku, použijte řasy škrabku nebo houbu jej odstranit.

Krok 5: Nyní, připojit váš sifon. Pomocí sací uklidit jakékoli nečistoty na povrchu štěrku. Zastavit po odstranění tolik nečistot, jak jen můžete, ale nezapomeňte, ne sifon více než 25% celkové vody vašeho tanku.

Krok 6: Vyměňte vody, kolik nasátí ven s čistou vodou (nezapomeňte ponechat dostatek prostoru pro vody ve vaší rybí dočasného domova). Pokud používáte vodu z kohoutku, který je třeba léčit, přidejte do příslušné částky pro vody, kterou vyměňujete. Snažte se, aby voda přidáváte tak blízko k teplotě místnosti, jak je to možné.

Krok 7: Jemně očistěte vaše dekorace s houbou řas podle potřeby, vložte je zpět do nádrže. Předtím, než si dát filtrační systém zpět do nádrží, zkontrolujte filtrační vložku. Pokud to vypadá, že je třeba vyčistit, poznamenejte si to, ale čekat celý týden vypláchnout nebo vyměnit filtrační vložku, takže si nemusíte odstranit příliš mnoho dobré bakterie.

Krok 8: Pokud je voda v nádrži a váš dočasný nádrž pocit, že je to stejná teplota, můžete přidat své ryby zpět do čisté, pohodlný domov.